Фоотбалл Цупперс Финал 16 рун-уп – Парт 1/2

Који Филм Да Видите?

Прошлог викенда се вратио фудбал Цупперса са 8 колеџа који су се придружили 8 победника у мечевима првог кола да би постигли 46 голова у неким фасцинантним сусретима. Осврћемо се на акцију у којој је три утакмице решио само један гол, а три утакмице пресудили страшни једанаестерци.

Даунинг 1:4 Дарвин (0:2 ХТ)

Даунинг: Метјуз, Броди, Армстронг, О’Конел, Румун, Черчер, Кумбс, Лоренс, Лукасик, Барли, Ингам Замене: Фитон, Бити

Стрелци: О’Конел

Дарвин: Грифит, Дикинсон, Хоуп, Бенет, Ворал, Хеј, Бастос, Волстенхалм, Греј. Буди се, Фројденрајх

Стрелци: Хопе к4

Искусна екипа Дарвина контролисала је игру од почетка до краја, искористивши два сет комада да би одузела игру Даунингу. Даунингу је недостајао човек са планине Јое Моорцрофт-Моран на централном беку, а то је значило да је њихова уобичајена тактика постављања 10 људи на ивицу петерца и 90 минута чишћења центаршута била под лупом. Били су посебно подложни лоптама у казненом простору док је Дарвин зачинио гол Даунинга бацањима у стилу делап-а одбрамбеног играча Плавих Волстенхулма, савладавши младог Даунинговог тима и омогућивши Крису Хоупу да убаци са сва четири гола. Упркос касном Даунинговом притиску који је резултирао голом, тактички импресивна екипа Дарвина је завршила утакмицу удобно и заузела своје место у следећем колу код куће против Пемброка.

Дарвин Довнинг

Дарвин користи неке Пулисове тактике... и то до разарајућег ефекта!

Христе ’С 4: 4 Черчил АЕТ (Черчил победити 3-1 на пенале) (2:2 ФТ, 0:0 ХТ)

Христови: Денг, Браун, Блејк, Кракнел, Дајманте, Ридс, Меј, Болдок, Хутен, Армстронг, Барон Субови: Дафи, Фор, Ховингтон

Стрелци: Армстронг, Меј, Барон, Кракнел

Черчил: Смит, Волер, Каммак, Еванс, Духерих, Холт, Атвал, Бериџ-Дан, Сит, Велер Субс: Вивинг, Тан

Стрелци: Ролф к2, Каммак, Велер

Прво полувреме је почело тако што је Черчил желео да надогради своју серију без пораза у овом термину против Христовог тима који тек треба да победи. Међутим, са неким кључним играчима који су се враћали за Христа и додавањем капитена плаваца на централном везном реду, изгледали су другачије од тима који је Черчил удобно победио са 4-1 раније у сезони. У почетним разменама, игра је била лоша са игром у везном реду. Крист је имао неколико обећавајућих потеза углавном низ њихов десни, искоришћавајући слабу игру Черчиловог левог бека. Черчил је прерастао у половину и у закрпама је покушавао да низа неколико шанси, а Сеете се приближио након укусне размене са Ролфом око кутије. Међутим, голова није било у прилично тмурном првом полувремену.

Друго полувреме је почело ужасно за Черчила са малом одбраном која је дозволила Христовом мети Иану Армстронгу позади да постигне гол уз одмерену завршницу над Смитом. Мање од 5 минута касније, Крист је удвостручио своје вођство када је школарац у одбрани дозволио да се дугом ударцу од гола упути право кроз одбрану, док је Џејмс Меј искочио и сјајним ударцем закуцао лопту у мрежу. Ово је подстакло Черчила у живот који је почео да користи неке слабости у Христовој одбрани. Предвођени својим мршавим бројем 11 Ролфом, који је у неколико наврата окренуо Христову одбрану изнутра и споља, створили су неке велике шансе за Черчила које су протраћене комбинацијом ужасних завршница и својеглавих завршних лопти. Шест минута до краја резултат је и даље био 2-0 за Цхрист'с, пошто је Духерицх примио лопту у напредној позицији низ десну страну за Черчила. Брза стрелица око измученог Христовог левог бека и пристојан центаршут омогућили су Ролфу да пребаци гол преко голмана и убаци у мрежу. Черчил је кренуо напред у потрази за изједначењем, а на два минута до краја, на пола пута је додељен слободан ударац за Черчила. Класична тактика убацивања лопте у петерац показала се плодном за Черчила када је Каммак из слободног ударца Волера погодио главом. Пуно време је дошло са резултатом 2 по комаду.

Оба тима су почела продужетке са разметљивошћу две екипе које су веровале да имају квалитет да победе, али су заборавиле да би ниво кондиције просечног студентског играча учинио да Лук Шо изгледа као Мо Фарах. После отприлике 10 минута, један од многих лоших одбитака са Черчиловог левог бека пао је право на Христовог капетана Барона који је отишао кући. Черчил је пронашао изузетан дух да брзо узврати, међутим, изједначио је када је Ролф контролисао центаршут Духериха и паметно завршио у петерцу. Са играчима који су се борили са грчевима по целом терену, у другом полувремену продужетака су забележена још два гола док је утакмица отишла на пенале. Притисак извођења једанаестераца у другом најстаријем куп такмичењу на свету показао се превеликим за 3 од 4 Христова играча, пошто је Черчил погодио своја прва 3 пенала и повео утакмицу са 3-1. Они настављају да се сучељавају са Тринити холом у гостима у четвртфиналу.

Јесус 1:0 Сиднеи Суссек АЕТ (0:0 ФТ, 0:0 ХТ)

Сидни Сасекс: Хирш, Дили, Макингс, Бредли, Кол, Тил Рајда, Грејлинг, Маон, Дејвис, Хјугил Замене: Самонс, Езра, Фотерби

Исус: Ебурн, Питерсон, Крофорд, Торли, Робинсон, Емертон, Мулерц, О’Лофлин, Ешмид, Андерсон, Персел замене: Короје, Мајер, Кичинг

Стрелци: Короје

Меч између Сиднеја Сасекса 4. дивизије и носиоца Цупперса Јесуса умало је изазвао шок у рунди са веома тврдоглавом афером пред великом публиком. Иако аутсајдер, Сидни је неуморно радио, константно стављајући Исуса под притисак упркос томе што је домаћи тим имао користи од великих чаролија поседа. Актуелни шампиони Цупперса изгледали су кул и сабрано, углавном због огромног присуства Џека Торлија, Исусовог новог дипломског студента и бившег централног бека Енглеске У-18. Исус је почео да дозвољава да њихов притисак говори и 3 одличне одбране касно од голмана Сиднеја Хирша су биле потребне да би се обезбедило да утакмица уђе у продужетке након што је завршена без голова. Продужеци су се показали изузетно тешким за оба тима са играчима са обе стране који су подлегли грчевима. Препуштено је Исусовом дечаку са плаката Марку Коројеу, који је био на клупи у првом полувремену, да искористи предност. Са својим релативно свежим ногама, пробушио је лопту кроз неке уморне Сиднејеве изазове пре него што је себично игнорисао квадратну лопту до отвореног човека и прогурао лопту поред налетног голмана Сиднеиа за око 10 минута до краја. Уморан дуел одбрамбеног играча Сиднеја значио је да је добио своју другу жуту боју у последњим минутама, пошто је Исусов гол остао неометан до последњег звиждука. Сидни мора да се држи поносно, гурајући Исуса до ивице, упркос томе што је далеко од куће и има много већи број навијача. Другог дана је могла бити другачија прича, али Џесуанси иду даље, тражећи да стигну до финала Цупперса трећу годину заредом са нерешеним код куће против Робинсона у четвртфиналу.

марк короие

Марк воли голове.

Пемброке 6:5 Тринити (3:2 ХТ)

Пембрук: Вебер, Битлстон, Реланд, Хадсон, Мелор, Харис, Керол, Ожир, Олдфилд, Нилсен, Пистоја Замене: Мекмален, Беренсон-Барос, Вагхорн

Стрелци: Харис, Ожиер, Пистоја, Нилсен (2), Керол (п)

Тринити: Какоутас, Дангај, Кехле, Алберман, Леман, Парк, Нађ, Броксом, Стив, Боулби, Апел Замене: Кершо

Стрелци: Сјај (3), Боулби, Апел

Баш као и рано издање Виндовс-а 95, и овај врх (Томпкинс) табеле је захтевао 11 рестартовања за 90 минута. Игра је садржала толико драме да је потребан одређени ниво сажетости да би се избегао да се овај извештај претерано растеже.

Почетни ударац, гол, корнер, гол, гол, гол, слободан ударац, гол, полувреме. Гол, гол, гол, свет, гол, пк, гол.

Утакмица је завршена слављем и сузама и два гола више него у целој каријери Емила Хескиса.

Утакмица ће бити упамћена по сјајној игри Пемброкеовог ЈЦ-а, фантастичном хет-трику Робија Нагија и по томе што је Џонатан Дунгеј поново потврдио свој статус најмање популарног момка у Тринитију.

Пемброке наставља да, надамо се, произведе још један голове на гостовању Дарвину у четвртфиналу.

Корпус Кристи 2:2 АЕТ Тринити Хол (Тринити Хол победио 6-5 на пенале) (2:2 ФТ, 2:1 ХТ)

Цорпус Цхристи: Каззизи, Маинзер, Сарфас, Цхо, Паттен, Цравфорд, Елвоод, Цонгдон, Канг, Макензие, Ворсфолд

Стрелци: Макензи, Ворсфолд

Тринити Хол: Бовен, Ето, Енгл, Хендс, Мајерс, Ли, Вилет, Еванс, Бартон, Џонс, Прајс замене: Фелоус, Дарамола

Стрелци: Енгле, Дарамола

Била је то веома такмичарска утакмица, у целини одиграна у добром расположењу. Минновс Цорпус је више него парирао својим противницима из дивизије 1 током пуних 120 минута, а цела одбрана је понекад показала импресиван приказ под знатним притиском. Разбојнички Роб Крафорд је био изванредан поред остатка везног реда који је представљао безвезе Марка Елвуда и вештог Џека Конгдона који су давали све од себе да помогну Корпус Кристију да се држи свог сна о Цупперсима. На крају, Корпус је могао да сматра да је несрећно што није победио са искрено запањујућим офсајд позивом који је искључио гол у последњих 10 минута док су и даље водили са 2-1. Листа других пропуштених шанси, међутим, сугерише да није само срећа била пресудна; заслуга мора припадати Тит Халлу који је одржавао притисак и остао миран, на крају повукао ниво. Утакмица која се одлучује на једанаестерце је увек тешка за губитнике и нико није желео да види тим да тако изађе, осим Тита Хола који ће играти са Черчилом код куће у четвртфиналу.