ЦУРУФЦ је донио пети узастопни пораз Варситија од немилосрдног Оксфорда

Који Филм Да Видите?

Изгубили смо. Опет.

Једног потресног поподнева у Твицкенхаму, у којем је смрт свих 55 Плавих који су изгубили животе у Првом свјетском рату обиљежена пригодним читањем и минутом ћутања на земљи, постојао је осјећај историје који није често присутан на Варситију. -ниво чвора.

Правовремени подсетник да су многе ствари важније од спорта на страну, спектакл који је уследио додатно је учврстио место меча у историјским књигама.

неименовани (2)

Након што су Кембриџ У21 пали на пораз од 36-12 од својих ривала са Оксфорда раније поподне, надало се да ће сениорска екипа направити бољи рачун.

Ипак, само после 10 минута, након неког раног притиска са обе стране, лопта је нашла пут до Сема Егертона из Оксфорда након рука близу половине линије. Експлозивна и луда трка оставила је Егертона подаље од својих противника и он је отворио гол за Тамноплаве у потезу који је светлоплавима дао рани подсетник на тежак задатак са којим су се суочили.

Џорџ Кален је претворио у резултат 7-0 и почео је одличан деби на Варситију у полувремену на Оксфорду.

Кембриџу је требало само пет минута да одговори, пошто је моћни Дон Стивенс реализовао пенал са оксфордске линије од 22 метра.

Само неколико минута касније Кембриџ се нашао даље. Допустивши разочаравајуће једанаестерац у опасној позицији, дозволили су Калену да реализује резултат, поводећи резултат на 10-3.

Кембриџ је на кратко дошао на своје, а капитен светлоплавих Хари Пек је наставио свој тим серијом снажних трчања, вршећи притисак на одбрану Оксфорда у коју је било тешко пробити.

неименовани

Стивенс је касније током полувремена реализовао још један пенал за Кембриџ, али су на само два минута до краја светлоплави били под великим притиском Оксфорда. Лопта је на крају стигла до Александра Мекдоналда који је постигао кључни покушај пре него што је Цуллен поново реализовао последњи ударац на полувремену. Тимови су на полувреме ушли резултатом 17-6 у корист Оксфорда, а само једна страна је изгледала да ће нешто да уради.

Кембриџово поподне је кренуло из лошег у још горе почетком другог полувремена, пошто је њихов кључни играч и једини стрелац, Фли халф Стевенс, био испружен због чега се страхује да би могло бити оштећење лигамената колена. Унутарњи центар, Фрејзер Гилис, прешао је на Стивенсову позицију у кључној реконструкцији која није помогла страни док је одмицало друго полувреме.

Том Реесон-Прице је постигао резултат од 22-6 одличним појединачним покушајем, избегавши два меча на Кембриџу за постизање гола, док Цуллен није могао да реализује. Затим мање од пет минута касније, у пасусу игре који је резултирао тиме да је Кембриџ Џорџ Смит одузет због потреса мозга, Оксфордова предња линија је вратила Кембриџ великом снагом, дозвољавајући Иану Вилијамсу да покуша да комбинује са још једном конверзијом Калена како би повећао вођство Оксфорда на 29 поена према шест.

За 20 минута до краја меча Кембриџ се мучио да изађе са своје половине и почео да јури утакмицу даље у покушају да спасе мало поноса од скорог пораза.

Почели су снажно да гурају тамноплаве и можда су имали више среће од фантастичног одвајања с десна на лево да Хенри Хјуз из Оксфорда није срушио Тобија Меја у мечу.

Подножје чланка у Твицкенхаму

Уследио је одличан притисак унутар Оксфорда 22, али, на сличан начин као у првом полувремену, Кембриџ није могао да рачуна. Чврста задња линија Оксфорда показала се непробојном.

Можда је неминовно Оксфорд искористио касни притисак Кембриџа, пошто му је друга неухватљива трка Егертона омогућила да се пребаци на Калена који се одлично бранио и обезбедио додатних пет поена. Затим је претворио у резултат 36-6.

Пораз је завршен пошто је Гасу Џонсу остало мало посла након фантастичног потеза тима са Оксфорда. Игра се брзо променила с десна на лево након продуженог притиска у полувремену Кембриџа, а Џонс је постигао гол у последњем покушају у игри пре него што је једна коначна конверзија Калена постигла резултат 43-6.

Оксфорд слави важну победу

Кембриџ се показао храбрим у поразу, са тешким мечевима до краја. На крају, то је био меч у којем једноставно нису могли да се такмиче против много супериорније екипе.

Демолирање 43-6 од стране немилосрдног тима Оксфорда чини пету узастопну победу Тамноплавих са Варситија, а Кембриџ доводи до њиховог најтежег пораза икада у такмичењу.